Carrera Popular|

ÉRGUETE E CORRE NENOS, ANDAINA E CICLISMO

  • Organizador evento

    Asociación Érguete

  • Fecha del evento

    11-12-2022

Descripción

A asociación Érguete acerca os nenos, ciclistas e andantes diferentes probas para que disfruten dun día cheo de deporte e solidaridade.

Calquera dúbida relaciònada co desenrolo da proba pode resolverse a través do correo do organizador: direccion@asociacionerguete.org

REGULAMENTO CARREIRA ÉRGUETE E CORRE 2022

1. A Asociación Érguete organiza a carreira popular Érguete e Corre o día 11 de decembro de 2022 na cidade de Vigo, con saída e meta na cuberta do Centro Comercial de Vialia Vigo.
na
2. A carreira terá un percorrido de 5 kms ao que os participantes darán 1 ou 2 voltas en función da categoría e modalidade na que participen. A proba contará con 4 modalidades. 1. Carreira Érguete peques, 2. Carreira de 10km cronometrada, 3. Carreira de 5 km cronometrada. 4. Érguete en bicicleta (1 volta ao circuíto de 5 km)

3. A hora de comezo das diferentes modalidades da carreira, son:

• Carrera Érguete peques: 10:00h
• Andaina 5K: 11:00h
• Carrera Érguete en bicicleta 5K: 10:30h (1 voltas ao percorrido)
• Carrera 10K e 5 k 11:00h (2/1 volta ao percorrido)


4. As inscricións poderanse realizar enchendo o formulario de inscrición na web www.magmasports.es antes do 9.12.22

A cota de inscrición é

• Érguete peques: 0€
• 10Km: 10€
• 5Km: 10€
• Bici: 10€
• Andaina: 10€

Categorías en 10K:

Masculino 1-Feminina 1, 1983 ata 2002 (Ambos incluidos) 
Masculino 2-Feminina 2, 1973 ata 1982 (Ambos incluidos)
Masculino 3-Feminina 3, 1963 ata 1972 (Ambos incluidos)
Masculino 4-Feminina 4, 1958 ata 1962 (Ambos incluidos)
Masculino 5-Feminina 5, 1957 e anteriores
 

Categorías en 5K:

Infantil, 2009-2010
Cadete, 2007-2008 
Junior-xuvenil, -2003-2007 
Masculino 1-Feminina 1, 1983 ata 2002 (Ambos incluidos) 
Masculino 2-Feminina 2, 1973 ata 1982 (Ambos incluidos)
Masculino 3-Feminina 3, 1963 ata 1972 (Ambos incluidos)
Masculino 4-Feminina 4, 1958 ata 1962 (Ambos incluidos)
Masculino 5-Feminina 5, 1957 e anteriores 

Para bicicleta, non existen categorías.

Categorías Érguete Peques:

Sub12, 2011-2012
Sub10, 2013-2014
Sub8, 2015-2016
Sub6, 2017-2018
Sub4, 2019 e posteriores

5. A recollida de dorsais realizarase o día anterior da carreira en Vialia Vigo desde as 11.00h ata as 21.00h ben, o mesmo día da carreira desde as 09.00h ata media hora antes da modalidade na que se atope rexistrado, na zona de saída/meta.

6. A organización facilitará, servizo de gardarroupa na zona de saída/meta e duchas nas instalación de MEUFIT no centro comercial Vialia.

7. O sistema de cronometraxe será facilitado por MAGMASPORTS. O uso incorrecto do chip implica non aparecer na clasificación da proba.


8. Todos os Participantes estarán amparados por unha póliza de responsabilidade civil e accidentes deportivos, excluíndo os casos derivados dun padecimiento latente, imprudencia ou inobservancia das normas e leis que resulten de aplicación, así como calquera outra circunstancia que resulte excluída. Tamén quedan excluídos posibles accidentes por desprazamentos. Os participantes aceptan formar parte da carreira baixo a súa exclusiva responsabilidade e propio risco. No momento da inscrición, o participante manifesta atoparse fisicamente apto para completar o percorrido da proba. Declínase toda responsabilidade dos danos que os participantes poidan ocasionar durante a proba, causarse eles mesmos ou derivar deles a terceiros.

9. Resérvase o dereito de retirar durante a carreira a calquera participante que manifeste mal estado físico, ou non realice o percorrido completo, a quen non leve dorsal, ou manifeste un comportamento antideportivo.

10. Polo mero feito da inscrición, o participante recoñece e acepta que as súas fotografías poderán ser publicadas na web oficial da carreira e demais redes sociais cunha finalidade estritamente divulgativa do evento. Así mesmo, recoñece e garante que ostenta a capacidade legal de representación do menor de idade ao que inscribe na Carrera, outorgando así mesmo a autorización para que as fotografías nas que devandito menor apareza sexan publicadas en devandito medio e coa mesma finalidade.

11. Á chegada á Meta ofrecerase a todos os participantes, calquera que sexa o circuíto que finalizase, un avituallamiento a base de froitas e bebida.

12. Coa aceptación do presente Regulamento, os Participantes aceptan e consenten expresamente o previsto no presente Artigo en relación co tratamento dos seus datos de carácter persoal. Mediante lainscripción na proba e a aceptación do presente Regulamento, e de conformidade co establecido na Lei Orgánica 15/1999, do 13 de decembro, de Protección de Datos de Carácter Persoal, e a súa normativa dedesarrollo, o participante consente expresamente que os datos persoais que voluntariamente facilita a través do formulario de inscrición incorpórense aos respectivos ficheiros titularidade dos responsables do tratamento: magmasports.es e AsociaciónÉrguete. Devanditos datos serán utilizados para poder identificar a todos os participantes, levar a cabo todas as xestións administrativas e de xestión necesaria para a organización da proba e a súa participación na mesma.

 

Inscripciones Realizadas

Apellido Nombre Categoría Equipo o centro educativo
Cao Sánchez Andrea Sub8 (2015-2016) -
Cao Sánchez Noah Sub6 (2017-2018) -
Fernández Aguayo Enzo Sub8 (2015-2016) -
López Martínez Cosme Sub6 (2017-2018) EEI Rúa Aragón
Barreiro Valeiras Roque Sub10 (2013-2014) Cíes Hockey Club
Barreiro Valeiras Antón Sub8 (2015-2016) Cíes Hockey Club
Barreiro Valeiras Elba Sub4 (2019 e posteriores) @Decoseteo
Carneiro vieitez Nahia Sub10 (2013-2014) -
Martínez Asier Sub8 (2015-2016) R&K PROJECT
Martínez González Lola Sub12 (2011-2012) -
Mijares Laylah Sub12 (2011-2012) R&K PROJECT
Iglesias perez Olivia Sub8 (2015-2016) CEIP A Guia
Eijo Fernández Vera Sub6 (2017-2018) -
MARTÍNEZ TÁBOAS PAULA Sub12 (2011-2012) ATLETISMO PORRIÑO
Ledo Barrios Ana Sub12 (2011-2012) Comesaña Sporting club
Ares Julia Sub8 (2015-2016) -
Varela Fernández Asterio Sub12 (2011-2012) Club de Triatlón Mar de Vigo
Varela Fernández Saul Sub12 (2011-2012) Club de Triatlón Mar de Vigo
Varela Fernández Daniel Sub8 (2015-2016) Club de Triatlón Mar de Vigo
Velilla Vaamonde Sela Sub6 (2017-2018) -
Velilla Vaamonde Breogan Sub8 (2015-2016) -
Rodríguez Freiría Lara Sub6 (2017-2018) -
Lago Domínguez Arale Sub8 (2015-2016) -
Sánchez del Rio Damian Sub6 (2017-2018) Escuela Rosalía de Castro
Soliño Pérez Daniella Sub6 (2017-2018) Colegio Garcia Barbon
González García Gael Sub6 (2017-2018) EEI Aragón
Camacho García Leila Sub10 (2013-2014) Independiente
Brito Gonzalez Xabier Sub12 (2011-2012) -
Brito Gonzalez Alicia Sub10 (2013-2014) -
Fernández-Cid Quinta Paloma Sub10 (2013-2014) -
Abraldes rey André Sub4 (2019 e posteriores) -
Rodelgo Rey Alejandro Sub4 (2019 e posteriores) -
Carrera Luis Mateo Sub6 (2017-2018) Taninos Runners Ponteareas
Docet Rey Paula Sub6 (2017-2018) -
Comesaña García Julia Sub8 (2015-2016) CEIP Párroco Don Camilo
PARRA CASAL LEIRE Sub10 (2013-2014) MAIS QUE AUGA
López Pena Laura Sub8 (2015-2016) LASER RANING
Fernández Chapela Carmen Sub8 (2015-2016) -
Fernández Chapela Joaquin Sub6 (2017-2018) -
Domínguez alonso Lucas Sub6 (2017-2018) Párroco don camilo
Domínguez Alonso Mencia Sub8 (2015-2016) Párroco don camilo
Mosquera Torre Lois Sub4 (2019 e posteriores) -
López Fernández Luka Sub8 (2015-2016) CEIP Sárdoma Moledo
Villarpando Penas Lara Sub6 (2017-2018) -
García Pastoriza Bianca Sub8 (2015-2016) -
Lemos Martinez Ines Sub10 (2013-2014) ADA SALVATERRA
Lemos Martinez Eva Sub8 (2015-2016) ADA SALVATERRA
Dos Reis Hugo Sub12 (2011-2012) Sociedade Atlética Val Miñor
Álvarez Mosquera Alexandre Sub10 (2013-2014) Celta Atletismo
Darriba Teijeira Iván Sub12 (2011-2012) CT Mar de Vigo
Darriba Teijeira Uxia Sub10 (2013-2014) CT Mar de Vigo
Lorenzo Teijeira Raúl Sub8 (2015-2016) -
Conejero Catalina Sub6 (2017-2018) -
Conejero Sofia Sub4 (2019 e posteriores) -
Fariña Abeleira Daniela Sub8 (2015-2016) Comesaña Sporting Club
García Zapata Laura Sub6 (2017-2018) -
Alonso de la peña Alén Sub6 (2017-2018) -
Alonso Fernández Sara Sub6 (2017-2018) -
Araújo Vázquez Francisco Javier
Vázquez Gil Francisco Javier
Domínguez Rey Uxía
Rodriguez Troncoso Marina
Rodriguez Troncoso Delfina
Vila Piñeiro Albina
Sánchez Gestido Ceferino
Álvarez Rodríguez Ruth
ARES SALGADO ELENA
Sobrino Ramírez Isabel
Rodríguez Alonso María
Lomba Castro Daniel
González Bastos Begoña
Martínez Allares Begoña
Martínez Allares María Rosa
Domínguez Carrera María
Lago Estévez Lucas
Ares Acuña Carlos
SALGADO LÓPEZ AMPARO
Sieiro Varela Francisco Jose
Murillo Moreira M Yolanda
Sieiro Murillo Martín
IGLESIAS FONTAN DAVID
CALVO SENDIN SONIA MARIA

Inscripción

  • Nº inscritos 62 de 1000
    Fecha límite
    08 d
    16 h
    10 m
    52 s
    Nº inscritos 19 de 1000
    Fecha límite
    08 d
    16 h
    10 m
    52 s
    Distancia: 5
    Nº inscritos 5 de 1000
    Fecha límite
    08 d
    16 h
    10 m
    52 s
    Distancia: 5
    Nº inscritos 0 de 1000
    Fecha límite
    08 d
    16 h
    10 m
    52 s
    La adquisición del dorsal 0 no da derecho a participar en la prueba, es una aportación solidaria en forma de donativo a la asociación Érguete.