Carrera Popular|

ÉRGUETE E CORRE

  • Organizador evento

    Asociación Érguete

  • Fecha del evento

    11-12-2022

Descripción

Proba do circuito RUNRUN Vigo 2022

Calquera dúbida relaciònada co desenrolo da proba pode resolverse a través do correo do organizador: direccion@asociacionerguete.org

REGULAMENTO CARREIRA ÉRGUETE E CORRE 2022

1. A Asociación Érguete organiza a carreira popular Érguete e Corre o día 11 de decembro de 2022 na cidade de Vigo, con saída e meta na cuberta do Centro Comercial de Vialia Vigo.
na
2. A carreira terá un percorrido de 5 kms ao que os participantes darán 1 ou 2 voltas en función da categoría e modalidade na que participen. A proba contará con 4 modalidades. 1. Carreira Érguete peques, 2. Carreira de 10km cronometrada, 3. Carreira de 5 km cronometrada. 4. Érguete en bicicleta (1 volta ao circuíto de 5 km)

3. A hora de comezo das diferentes modalidades da carreira, son:

• Carrera Érguete peques: 10:00h
• Andaina 5K: 11:00h
• Carrera Érguete en bicicleta 5K: 10:30h (1 voltas ao percorrido)
• Carrera 10K e 5 k 11:00h (2/1 volta ao percorrido)


4. As inscricións poderanse realizar enchendo o formulario de inscrición na web www.magmasports.es antes do 9.12.22

A cota de inscrición é

• Érguete peques: 0€
• 10Km: 10€
• 5Km: 10€
• Bici 5Km: 10€
• Andaina: 10€

Categorías en 10K:

Masculino 1-Feminina 1, 1983 ata 2002 (Ambos incluidos) 
Masculino 2-Feminina 2, 1973 ata 1982 (Ambos incluidos)
Masculino 3-Feminina 3, 1963 ata 1972 (Ambos incluidos)
Masculino 4-Feminina 4, 1958 ata 1962 (Ambos incluidos)
Masculino 5-Feminina 5, 1957 e anteriores
 

Categorías en 5K:

Infantil, 2009-2010
Cadete, 2007-2008 
Junior-xuvenil, -2003-2007 
Masculino 1-Feminina 1, 1983 ata 2002 (Ambos incluidos) 
Masculino 2-Feminina 2, 1973 ata 1982 (Ambos incluidos)
Masculino 3-Feminina 3, 1963 ata 1972 (Ambos incluidos)
Masculino 4-Feminina 4, 1958 ata 1962 (Ambos incluidos)
Masculino 5-Feminina 5, 1957 e anteriores 

Para bicicleta, non existen categorías.

Categorías Érguete Peques:

Sub12, 2011-2012
Sub10, 2013-2014
Sub8, 2015-2016
Sub6, 2017-2018
Sub4, 2019 e posteriores

5. A recollida de dorsais realizarase o día anterior da carreira en Vialia Vigo desde as 11.00h ata as 21.00h ben, o mesmo día da carreira desde as 09.00h ata media hora antes da modalidade na que se atope rexistrado, na zona de saída/meta.

6. A organización facilitará, servizo de gardarroupa na zona de saída/meta e duchas nas instalación de MEUFIT no centro comercial Vialia.

7. O sistema de cronometraxe será facilitado por MAGMASPORTS. O uso incorrecto do chip implica non aparecer na clasificación da proba.


8. Todos os Participantes estarán amparados por unha póliza de responsabilidade civil e accidentes deportivos, excluíndo os casos derivados dun padecimiento latente, imprudencia ou inobservancia das normas e leis que resulten de aplicación, así como calquera outra circunstancia que resulte excluída. Tamén quedan excluídos posibles accidentes por desprazamentos. Os participantes aceptan formar parte da carreira baixo a súa exclusiva responsabilidade e propio risco. No momento da inscrición, o participante manifesta atoparse fisicamente apto para completar o percorrido da proba. Declínase toda responsabilidade dos danos que os participantes poidan ocasionar durante a proba, causarse eles mesmos ou derivar deles a terceiros.

9. Resérvase o dereito de retirar durante a carreira a calquera participante que manifeste mal estado físico, ou non realice o percorrido completo, a quen non leve dorsal, ou manifeste un comportamento antideportivo.

10. Polo mero feito da inscrición, o participante recoñece e acepta que as súas fotografías poderán ser publicadas na web oficial da carreira e demais redes sociais cunha finalidade estritamente divulgativa do evento. Así mesmo, recoñece e garante que ostenta a capacidade legal de representación do menor de idade ao que inscribe na Carrera, outorgando así mesmo a autorización para que as fotografías nas que devandito menor apareza sexan publicadas en devandito medio e coa mesma finalidade.

11. Á chegada á Meta ofrecerase a todos os participantes, calquera que sexa o circuíto que finalizase, un avituallamiento a base de froitas e bebida.

12. Coa aceptación do presente Regulamento, os Participantes aceptan e consenten expresamente o previsto no presente Artigo en relación co tratamento dos seus datos de carácter persoal. Mediante lainscripción na proba e a aceptación do presente Regulamento, e de conformidade co establecido na Lei Orgánica 15/1999, do 13 de decembro, de Protección de Datos de Carácter Persoal, e a súa normativa dedesarrollo, o participante consente expresamente que os datos persoais que voluntariamente facilita a través do formulario de inscrición incorpórense aos respectivos ficheiros titularidade dos responsables do tratamento: magmasports.es e AsociaciónÉrguete. Devanditos datos serán utilizados para poder identificar a todos os participantes, levar a cabo todas as xestións administrativas e de xestión necesaria para a organización da proba e a súa participación na mesma.

 

Inscripciones Realizadas

Apellido Nombre
Ruibal Quintáns Rubén
Pérez Rodríguez Luz
Argudin Estevez Mónica
Raña Gregorio Xan
Benardez Dario
Domínguez Vila Pablo
ALVAREZ DOMINGUEZ ROSA Mª
Garcia Costas Federico Amando
Alonso Conde Javier
Cordeiro Santos Miguel
Paz Oliveira Natalia
Feijoo Suárez Marcos
Ortiz Cidre Andrea
Costas Rodríguez Carmen
Gonzalez Mera Regina
gandara bouza Alejandro
VILLARONGA ARTEAGA LOURDES
DE LA FUENTE SANTOS JORGE
RODRIGUEZ IGLESIAS ANA
López Regueiro Alicia
Barreiro Gómez Hugo
Villar Álvarez Enrique
de Miguel Amoedo Pablo
Rodal Dieguez Maria
Rivera Vázquez Noelia
Martínez Benjamín
SUAREZ MARTINEZ MANUEL
Otero Alonso Carmen
Villar Crespo Eduardo
GONZALEZ BELLO CONCEPCION
Prieto Morais Pili
Sánchez Otero Oswaldo
Costas Costas Miguel
González Alonso Sergio
Romero Estévez Kevin
Parra Serrano Manuel Alejandro
Garcia de la cruz Roberto
Rodríguez Fernández Efren
González García Luis
vazquez mayo monica
sanmartin gonzalez victoriano
Taboada González Ramiro
REIGADA QUINTELA FERNANDO
RODRIGUEZ RECAREY LUIS
Fernández Gallego Alberto
Murias Rodríguez Alejandro
Montero Buján Aitor
Graziani Fonticielha Rodrigo
BOA MOUCO ALBERTO
Garcia Torrico Dolly
López Ramos Luis
TÁBOAS CARRERA IRENE
Mallo Marcos Alberto
Gonzalez Maciel Jose Luis
Piñeiro Leston Fernando
FUERTES SAAVEDRA ANTONIO
Abeleira Carballo Irene
PEITEADO RUIZ GUILLERMO
Lara Pérez José
Pérez Janeiro María purificación
Barreiro Barreiro benigno
Gómez lopez Pablo
OTERO ALONSO CAROL
Gil Janerio Yoli
Cardona Pons Gilberto
Navia iglesias Ruben
GANDARELA JOSE
GANDARELA MANUEL
Pereira Martínez Ismael
freire riveira Miguel angel
Garcia Palleiro Juan
Ojea Rodríguez Gonzalo
Toledo Pablo
López Carballo Alex
Calviño Cancela Carola
ESTEVEZ CERNADAS RICARDO
Pérez Pascual manuel
Lorenzo Frieiro Jose Manuel
VIDEIRA CORREA ALBERTO
Rello Fernández Pablo
Leiro Xavier
Tilve Costas Nazareth
Comesaña Souto Beatriz
Díaz Barbará Santiago
Rodriguez Collazo José Jacobo
Comesaña Pedrido Modesto
Veiga ferro sara
Delgado Ramos José Carlos
BARROS RIVEIRO JOSEFINA
Ariño Mons SILVIA
Calderón Samuel
Abalde sanchez Marta
Sainz Fernández Nuria
Sande Presa Juan Carlos
GIL GONZALEZ MIGUEL ÁNGEL
Costales García Eduardo
Rodríguez Lago Miguel
Barreiro Iglesias Eduardo
Abraldes rey André
Iglesias Rodríguez Carlos
Gonzalez Raul
Taboada Alvarez Nerea
Álvarez Pérez Francisco Javier
Fajardo Reyes Eduardo Aular
Díaz Santos Juan Manuel
Pino Miguel
Hernández Borrego Miguel
Pereira Fernández Daniel
Amoedo Giménez Antón
Reboreda Graña Amador
Peña Fernández Mónica
Comesaña Chavert Dario
Alvarez Alvarez Roi
Carrera Carrera Xosé Manuel
Alonso Misa Evaristo
García Querol Pablo
Rey Gonzalez J. Roberto
Davila Bugarin Salvador
Alonso Bastos Luis
Vieito Quintas Berto
Hernandez Graña JUAN CARLOS
Rodríguez Collazo Raúl
López Jacobo
Romero Martínez Mónica
Arango Gayar Saúl
Feijoo Vilanova Pablo
Ballesteros Fernandez David
Amoedo Martinez Marco
Iglesias Taboada Pablo
González Pérez Jorge
Cabaleiro Rocha Daniel
Merino Ares Iñaki
Fernandez Varga Alberto
Vergara Andrea
Domínguez rodriguez Carlos
Domínguez villaverde Juan carlos
Campo regueiro Fernando Campo
Varela Lozano Miguel Angel
Amoedo Collazo Moisés
Pereira Dios María
Buenadicha Barbacil Maria
Soliño Borja
Cebreiros Iglesias Sira
Dafonte Martínez Miguel
Loureiro Rodríguez Santiago
Martinez lomba Oscar
Simoes Fernández José Luis
Martínez Dobalo David
Varela Comesaña Adrian
Beceiro Cameselle Dani
Fontan Garrido David
Palmer Timothy
carmona araujo miguel Angel
ALONSO COSTAS OSCAR
Lima Paulo
Dominguez fernandez Simon
VIDAL CASTRO ERNESTO
Álvarez Fernández Francisco
GIL RAMOS XOSE MANUEL
Costa Pazo Artur
Sampedro garrido Julia
Zapata Rodríguez Raquel
DEL OLMO MIGUEL
Amoedo Collazo Marcos
Alonso Pérez Samuel
Conejero Borja
Pérez Rodríguez Elisa
Collazo Fernández Lorena
Martínez Santos Paula
Moral Rubio Isabel
Campos Soliño Eva
Pereiro Piay Paula
CORTIÑAS PEREZ REMY
perez freiria Jose Ramón
Paz Abreu Paula
Catro Rodríguez Izan
Ventín Puente Ivan
Moral Rubio Arturo
Fernandez Costa Gerardo
Hermelo Vilas Martín
Hermida Pereira Ivan
Alonso Lago Marcos
Rivera Estévez Aitor
Bacelo Veloso Ismael
Alonso Insua Alberto
Sola Bravo Ángela Isabel
Gil Estevez Francisco javier
Santana Cabral Pilar
Suárez Ogando Adrián
Garcia Lorenzo Juan
ESTEBAN ALONSO SILVIO
Sánchez Casado Unai
MENDEZ RODRIGUEZ MANUEL
Otero González Dylan
Gaggiolo Guillermo Ernesto
Suárez Rodríguez Marco
Pérez Torrado Roi
Alonso Ballesteros Javier
Lamas Arangüena Adrián
Venn González Andrea
González Uclés David
González Batán Roque
Barreiroriesgo liliana
Rodríguez Alves Ángeles
Álvarez Carlos
González Rodal Xian
garrido patón IRENE
DURAN ALVAREZ HUGO
Caramés Manuel
Rodríguez Domínguez Hugo
Urdampilleta Pérez Iria
Rodríguez Alonso José Eduardo
Argibay Soto Angel
martinez nieto ruben
Iglesias Rodríguez Armando
Iglesias Castro Ramsés
Arca Rodriguez Isaac
Fernández Cadaya Olga
ALONSO DOMINGUEZ SOL
López Alonso Miguel
Baliño Gonzalez Ruth
Argudin Dieguez Luis Carlos
Ferreira Victor
Mariño Vila Magdalena Mariño Vila
FERNÁNDEZ CERZÓN DANIEL
Richarte Carballo Daniel
Davila Mariño Óscar
Carrera José
rivera dobao pilar
Álvarez Losada Carmen
Ramos Rodriguez Beatriz
ANGUITA MASCHERPA FEDERICO
Álvarez Silva Carlos
Villanueva Fernandez Elena Villanueva Fernandez
Vulcano Domínguez Sara
RIAL SUAREZ CARLOS
VIVES CAMPOS BEATRIZ
Suárez Rodríguez Antía
Estévez Boullosa Nuria
Taboada Rebollo Pablo
Durán Lucila
Lago Enríquez Javier
Amoedo Olivera Maria
Freiría Correa Silvia
García Pazo Eduardo
Villamor Prieto Inés
Ballesteros ALBA
Lopez Gonzalez Aida
Jarque Olcina Pablo
Serra Martínez Cristina
Sanchez Soto Gloria
PEREZ CAMPO JESUS MARIA
Souto pereira Lucia
Méndez González Óscar
Barros Abalde José Alejandro
Manzano Martín Sara
Martín Juárez Carmen
Manzano Laso Pedro
Manzano Martín Manuel
González giraldez Enrique
Davila Melissa
Reyes Sebastian
Alonso Comesaña Gonzalo
parente vigo maría manuela
PARENTE VIGO MARÍA LUISA
PARENTE VIGO MARÍA TERESA
Rial Pereira Yago
Cuevas Ivan
Souto Lusquiños Victor
Larez Malave Marian
Morales Rosas DOUGLAS
Villar Salgado Jose Francisco
Rocha cruces María Carmen
López Bolás Alba
Molares Nerea
Padilha Gómez Fernanda
Gómez Alonso Laura
Fernández Rey Ruth María
Gaggiolo Joisen Santiago José
Martínez Seguín Óscar
Canabal Villaverde Estrella
Canabal Villaverde Isabel
bouzon María jose Sobral bouzon
Alonso gonzalez Jose manuel
Covelo Fernando
Sobral bouzon Ana belen
FERNANDEZ LOPEZ Maria Paz

Inscripción

  • Nº inscritos 198 de 1000
    Fecha límite
    08 d
    16 h
    36 m
    47 s
    Distancia: 10km
    Nº inscritos 89 de 1000
    Fecha límite
    08 d
    16 h
    36 m
    47 s
    Distancia: 5km
    Nº inscritos 1 de 1000
    Fecha límite
    08 d
    16 h
    36 m
    47 s
    La adquisición del dorsal 0 no da derecho a participar en la prueba, es una aportación solidaria en forma de donativo a la asociación Érguete.