Carrera Popular|

CARREIRA POPULAR NEN@S

  • Organizador evento

    Federación Galega de Atletismo

  • Fecha del evento

    13-11-2022

Descripción

A Delegación en Vigo da Federación Galega de Atletismo, coa colaboración do Concello de Vigo, organizan a 14a Carreira PopularVIGO +11, baixo o control técnico do Comité Galego de Xuíces.

Aclaraciones en relación a la prueba deben dirigirse a: 986221500 - vigo@atletismo.gal

 

 

VIGO + 11 CARREIRA POPULAR REGULAMENTO

1. A Delegación en Vigo da Federación Galega de Atletismo, coa colaboración do Concello de Vigo, organizan a 14ª Carreira PopularVIGO +11, baixo o control técnico do Comité Galego de Xuíces.

2. Data: 13 de novembro de 2022.

3. Saída e Meta: Xardíns de Elduayen (As Avenidas).

4. Inscricións: Poderán participar cantas persoas o desexen, estean ou non federadas, a través da web magmasports.es/es/eventos/run-run-vigo-2022

5. Cota: 5 €, excepto as categorías sub8, sub10, sub12, sub14, sub16 e sub18.

6. Prazo de inscrición: ata o día 8 de novembro ás 24:00.

7. Entrega de dorsais e chips: Efectuarase na Casa do Deporte o 12 de novembro, desde as 10:00 ás 21:00 horas, e o día da carreira na zona da saída a partir das 9:00.

8. Premios: Recibirán medalla os tres primeiros clasificados, tanto masculinos como femininos, de cada categoría. Excepto sub8 da que non se fará clasificación e recibirán un detalle en meta todos.

9. A proba está incluída no circuíto Run RunVigo do Concello de Vigo.
10.Será motivo de descualificación, entre outros, os seguintes aspectos: non realizar todo o circuíto da carreira, non levar dorsal ou manipular este, falsificar datos persoais.

11. A participación de atletas estranxeiros e de outras autonomía se rexira polo disposto na sección terceira do reglamento de competiciones da RFEA, disponible en: https://www.rfea.es/normas/pdf/Reglamento2022/05_ReglamentoCompeticion.pdf.

12. Establécese un límite de unha hora e quince minutos para completar a proba de 10 km. A partir de ese momento pecharase o control de chegada e quen permaneza no circuíto o fará baixo a sua responsabilidade seguindo as normas de circulación.

13. Haberá servizo de gardaroupa, no Real Club Náutico de Vigo a disposición de tódolos atletas ao finalizar as probas.

 

OUTRAS DISPOSICIÓNS

Non está permitido o acompañamento na proba de ningún vehículo alleo á organización; nin bicicletas, patíns ou persoas non inscritas na proba que poidan acompañar, avituallar
ou marcar ritmos aos participantes.

ASISTENCIA MÉDICA: A organización contará con servizos médicos e ambulancia na zonade saída/meta. Os servizos médicos e o xuíz árbitro da competición están facultados para
retirar da carreira a calquera participante que manifeste un mal estado físico durante o desenvolvemento da mesma.

SEGURO: Todos os participantes estarán amparados por unha póliza de Responsabilidade Civil e accidentes deportivos, que cubrirá os accidentes que se produzan como
consecuencia directa do desenvolvemento da proba. Quedan excluídos os casos derivados dun padecimiento latente, imprudencia ou inobservancia das leis, da normativa da
competición, etc. Tamén quedan excluídos os casos producidos polo desprazamento ao lugar da competición ou desde o mesmo. A inscrición implica ler, entender e adquirir o
compromiso que a continuación se expón: Certifico que estou en bo estado físico. Eximo de toda responsabilidade que da participación no evento puidese derivarse,
á organización, patrocinadores comerciais ou sponsors, empregados e demais organizadores. Coa realización da inscrición, todo participante cede os seus dereitos de
imaxe á organización, que utilizará as imaxes de acordo coa Lei de Protección de Datos.

ACEPTACIÓN DO REGULAMENTO: Todos os participantes, polo feito de inscribirse e tomar a saída na carreira, aceptan o presente regulamento, e no caso de dúbida ou de xurdir
alguna situación non prevista no mesmo, resolverase de acordo ao que dispoña o Comité Organizador e polas normas da FGA, RFEA e World Athletics en vigor.

LOPD: Todos os corredores/as ó realizar a inscrición aceptan a publicación do seu nome e imaxe nas clasificacións, medios de comunicación e/ou internet.

NOTA: Esta proba pertence ao Calendario Oficial da FGA e mediante a súa inscrición o corredor consente expresamente que os seus datos básicos sexan cedidos a esta entidade
para a tramitación, ante a compañía de seguros, dos seguros obrigatorios de accidentes e Responsabilidade Civil así como a xestión da licencia de día de ranking popular e probas de
ruta. En todo caso e tal como establece a lei de Protección de Datos, o interesado pode exercer no futuro os seus dereitos de acceso, rectificación, cancelación e oposición mediante escrito ou correo electrónico á Federación Galega de Atletismo. Avda. de
Glasgow 13 15008 A Coruña.

Inscripciones Realizadas

Apellido Nombre Categorías
Duran Gomez Lucas Sub8 (2015-2016-2017)
Duran Gomez Marco Sub8 (2015-2016-2017)
Pérez de Haz Carlota Sub12 (2011-2012)
Pereira Gomez Hugo Sub10 (2013-2014)
Pereira Gómez Noa Sub8 (2015-2016-2017)
Chamorro Arévalo Sandra Sub14 (2009-2010)
Durán Toro John Iker Sub10 (2013-2014)
Durán Toro Adrián Neizan Sub8 (2015-2016-2017)
Fernández paz Daniel Sub8 (2015-2016-2017)
Bar Iglesias Aroha Sub18 (2005-2006)
Viéitez Rodríguez Martín Sub8 (2015-2016-2017)
IGLESIAS DOCIO MATEO Sub8 (2015-2016-2017)
Saló Molés Daniel Sub10 (2013-2014)
Saló Molés Martín Sub8 (2015-2016-2017)
Martínez Asier Sub8 (2015-2016-2017)
Casqueiro Pérez Carlos Sub14 (2009-2010)
Casqueiro Pérez Javier Sub10 (2013-2014)
López Monteagudo Artai Sub14 (2009-2010)
López Monteagudo Artai Sub14 (2009-2010)
Pallares Durán Tegra Sub12 (2011-2012)
Pallares Durán Xes Sub12 (2011-2012)
MARTÍNEZ TÁBOAS PAULA Sub12 (2011-2012)
Marzoa Rocha Iago Sub8 (2015-2016-2017)
Álvarez Mosquera Alexandre Sub10 (2013-2014)
Pereira Prieto Mario Sub8 (2015-2016-2017)
LOPEZ VARELA VALERIA Sub14 (2009-2010)
LOPEZ VARELA FABIAN Sub12 (2011-2012)
LOPEZ VARELA SABRINA Sub8 (2015-2016-2017)
Alonso Fernández Sara Sub8 (2015-2016-2017)
López Pena Laura Sub14 (2009-2010)
Dominguez Vales Jose Manuel Sub8 (2015-2016-2017)
Alonso de la peña Alén Sub8 (2015-2016-2017)
González Batán Roque Sub16 (2007-2008)
Bautista Estévez Uxía Sub16 (2007-2008)
Bautista Estévez Xabier Sub14 (2009-2010)
Alonso Cameselle Manuel Sub16 (2007-2008)
Varela Fernández Saul Sub12 (2011-2012)
Varela Fernández Asterio Sub12 (2011-2012)
Varela Fernández Asterio Sub12 (2011-2012)
Varela Fernández Daniel Sub8 (2015-2016-2017)
Alonso Villar Noa Sub12 (2011-2012)
Darriba Teijeira Iván Sub12 (2011-2012)
Darriba Teijeira Uxia Sub10 (2013-2014)
Martínez Faro Eloy Sub18 (2005-2006)
Mhimdate Hiba Sub18 (2005-2006)
Calvar Fernández Aarón Sub16 (2007-2008)
Lorenzo Teijeira Raúl Sub8 (2015-2016-2017)
Lorenzo Teijeira Raúl Sub8 (2015-2016-2017)
Fernández Aguayo Enzo Sub8 (2015-2016-2017)
GONZALEZ ESTEVEZ JOSE MANUEL Sub8 (2015-2016-2017)
GONZALEZ ESTEVEZ JOSE MANUEL Sub14 (2009-2010)
GONZALEZ ESTEVEZ JOSE MANUEL Sub10 (2013-2014)
Conejero Catalina Sub8 (2015-2016-2017)
GONZÁLEZ SORDO NOEMÍ Sub18 (2005-2006)
GONZÁLEZ SORDO DESIRÉ Sub12 (2011-2012)
Barciela Rodríguez Alejandra Sub10 (2013-2014)
De la iglesia de Dios Valeria Sub12 (2011-2012)
Casalmorto Lameiro Roi Sub8 (2015-2016-2017)
Paramos Santos Sofia Sub10 (2013-2014)
Paramos Santos Nara Sub8 (2015-2016-2017)
Pérez Chorén Lelena Sub14 (2009-2010)
Bravo Moro Gema Sub18 (2005-2006)
González Dacosta Lara Sub18 (2005-2006)
Patiño Alonso Mauro Sub8 (2015-2016-2017)
Patiño Alonso Mateo Sub10 (2013-2014)
Álvarez Rivero Naia Sub14 (2009-2010)
Barreiro Valeiras Roque Sub10 (2013-2014)
Barreiro Valeiras Antón Sub8 (2015-2016-2017)
Oliveira Álvarez Luca Sub8 (2015-2016-2017)
Rodríguez Barros Sara Sub16 (2007-2008)
Saavedra Liñares David Sub12 (2011-2012)
Lira Diogo Sub16 (2007-2008)
Cunha Jose Sub16 (2007-2008)
Sousa Anabela Sub18 (2005-2006)
Nogueira Tiago Sub18 (2005-2006)
Saavedra Liñares David Sub12 (2011-2012)
Saavedra Liñares Mario Sub8 (2015-2016-2017)
Valeije Álvarez Eduardo Sub18 (2005-2006)
Alonso Álvarez Candela Sub10 (2013-2014)
Alonso Álvarez Sara Sub14 (2009-2010)
Yousef Moreno Elias Manuel Sub14 (2009-2010)
Costa Ares Damián Sub14 (2009-2010)
Gomez Fernández Carlos Sub16 (2007-2008)
Carneiro vieitez Nahia Sub10 (2013-2014)
Mijares Laylah Sub12 (2011-2012)
Ledo Barrios Ana Sub12 (2011-2012)
martinez tilve amara Sub12 (2011-2012)
martinez tilve roque Sub10 (2013-2014)
JANDRA GONZÁLEZ JACOB Sub12 (2011-2012)
MARTINEZ OTERO EVA Sub16 (2007-2008)
Martínez Cariño Pepe Sub8 (2015-2016-2017)
Bar Estévez Xulia Sub10 (2013-2014)
Moure Carregal Guillermo Sub14 (2009-2010)
Bermello Calvar Lara Sub16 (2007-2008)
Andonegui Juan Gabriela Sub12 (2011-2012)
PIÑA MARTINA Sub8 (2015-2016-2017)
PIÑA CONSUEGRA HUGO Sub12 (2011-2012)
PIÑA CONSUEGRA LUIS Sub14 (2009-2010)
Muñiz Rodriguez Anxo Sub10 (2013-2014)
Lanjard Rodríguez Adrián Sub12 (2011-2012)
LOPEZ PAZ IRIA Sub14 (2009-2010)
LOPEZ PAZ CANDELA Sub12 (2011-2012)

Inscripción

  • La inscripción ha finalizado.