Carrera Popular|

Carreira da Cereixa 2022

  • Organizador evento

    Asociación de Veciños de Beade

  • Fecha del evento

    29-05-2022

Descripción

O 29 de maio de 2022, a asociación de veciños de Beade, organiza a IX carreira da cereixa”. Coa colaboración do concello de Vigo e o soporte técnico de  RUNRUNVIGO2022

Carreira pertencente ao circuíto de carreiras populares  RUNRUNVIGO2022

( Concello de Vigo).

Artigo 1:

O 29 de maio de 2022, a asociación de veciños de Beade, organiza a IX carreira da cereixa”. Coa colaboración do concello de Vigo e o soporte técnico de  RUNRUNVIGO2022

Carreira pertencente ao circuíto de carreiras populares  RUNRUNVIGO2022

( Concello de Vigo).

 

Artigo 2:

A proba terá unha distancia de 10.000 metros aproximadamente, que percorrerán as categorías desde xuvenís ata veteranos (femininos e masculinos)

 

Artigo 3:

A organización dispón dun seguro de responsabilidade civil segundo a lexislación vixente. Todos os participantes non federados dispoñerán dun seguro de accidentes, non lesións, soamente para o día da carreira, contratado pola organización.

 

Artigo 4:

A entrega do dorsal, chip e obsequio farase o sábado 28 de 17:00 a 20:00 h nas instalacións da asociación de veciños de Beade e o mesmo día da carreira

 

Artigo 5:

A  saída da proba xeral será a partir das 10:30h.

 

Artigo 6:

O prezo de cada inscrición será de:

8€ aberta ata o 26 maio (10Km)

6€ aberta ata o 26 maio (5 Km) (non clasificatoria para circuíto  Runrunvigo)

En ningún caso devolverase o importe da inscrición.

As inscricións efectuaranse na páxina Runrunvigo e poderanse facer ata o xoves 26 de maio ás 20:00 h no centro cultural de Beade (estrada  coutada  nº 42)

 

Artigo 7:

O dorsal deberá ir colocado na parte dianteira da camiseta de maneira ben visible.

En ningún caso permitirase correr sen dorsal.

Haberá  avituallamiento no km 5 aproximadamente e ao finalizar a carreira. Será imprescindible levar posto o dorsal para recibir  avituallamiento.

 

Artigo 8:

O control do tráfico no percorrido corresponde á Policía Local.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Artigo 9:

Establécense as seguintes categorías:

Femininas Masculinas     Ano de nacemento

F-0 M-0    Entre 1999 -2006( ambos os incluídos)

F-1 M-1    Entre 1979-1998 (ambos os incluídos

F-2 M-2    Entre 1969-1978 (ambos os incluídos)

F-3 M-3    Entre 1959-1968 (ambos os incluídos)

F-4 M-4    1958 ou anteriores

categoría absoluta na carreira de 5km e 10Km

Os premios non serán  acumulables. Establécese como premio, trofeo aos tres primeiros de cada categoría.

 

Artigo 10:

Os participantes deben coñecer o percorrido da carreira.

Cada participante deberá correr co seu dorsal e chip, en caso contrario será descualificado.

A organización non se fai responsable dos accidentes ou lesións que os corredores se poidan facer durante o transcurso da carreira.

Toda persoa que incumpra a normativa da carreira poderá ser retirada da clasificación final.

O feito de inscribirse implica a aceptación deste regulamento e o compromiso de non adiantarse na saída, realizar o percorrido completo e respectar tanto ao resto dos participantes como ao persoal auxiliar da mesma.

NON  se permite a participación na proba de persoas con patíns, bicicletas ou outros modos de  locomoción. Tampouco acompañados por mascotas.

 

Artigo 11:

DESCUALIFICACIÓNS

A organización da carreira poderá descualificar a calquera corredor que manifeste un mal estado físico, a todo corredor que non realice o percorrido completo, o corredor que dobre ou manipule a publicidade do dorsal ou a aquel corredor que manifeste un comportamento non deportivo ou sexa  reiterativo nas protestas á organización á marxe do estipulado no artigo 12 deste regulamento.

 

Artigo 12:

As reclamacións relativas á clasificación deberán facerse por escrito á organización. Achegando a cantidade de 50 euros en concepto de depósito ata que a organización resolva sobre a reclamación presentada no tempo necesario para efectuar as comprobacións e consultas oportunas. Se o veredicto considera a reclamación xustificada procederase a devolver a devandita cantidade. O participante que non se axuste a este proceso poderá ser descualificado en aplicación do articulo10 deste regulamento.

 

Artigo 13:

A organización declina toda a responsabilidade dos diferentes prexuízos que a participación nesta carreira poida ocasionar aos inscritos. Os participantes renuncian a toda acción legal, non limitada ao risco de lesións, que poidan derivarse da participación na carreira. Os participantes autorizan aos organizadores para rexistrar total ou parcialmente á súa participación mediante fotos, vídeos, televisión ou calquera outro medio de difusión.

O corredor polo feito de participar na proba acepta este regulamento. A súa interpretación e todo aquilo que non quede expresamente regulado, será decidido pola organización.

 

Artigo 14:

Os únicos vehículos autorizados a seguir a proba serán os designados pola organización.

 

Artigo 15:

A organización desta proba poñerá a disposición de todos os atletas un servizo de duchas ata as 14:00h. E  o aparcadoiro ata as 9:45h nas instalacións do colexio  Coutada – Beade, a partir desa hora aparcásese nos arredores da igrexa ou Polígono  Seixiños.

 

Artigo 16:

CARREIRAS DE  NEN@ S

A partir das 11:30 horas levará a cabo as carreiras para  neno@ s infantís e cadetes(terá unha distancia para percorrer de 4.200 metros)

Os nen@s da categoría Alevin terá unha distancia para percorrer de 1.200 metros)

 

Os  nen@ s  das categorías  pre  benjamín,  Benjamín e alevín correrán unha unha distancia  aproximada de 600 metros.

Recibirán trofeo os tres primeiros  nen@ s de cada categoría e sexo.

Inscripciones Realizadas

Apellido Nombre Categoría prueba Equipo
Paz Oliveira Natalia F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Schuster71
Argudin Estevez Monica F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Carma Marisqueiro
Taboada González Ramiro F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Running Lusekelo
Gallego Canabal Laura F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) CD DELIKIA
HERNANDEZ GRAÑA JUAN CARLOS F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Independiente
Conde Gonzalvo Javier F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) C.A.R. Marisqueiro
Tilve Costas Nazareth F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) C.A. Veteranos de Samil
García de la Iglesia Alberto F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) C.A. Veteranos de Samil
Comesaña Pedrido Modesto F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) C.A. Veteranos de Samil
Collazo Fernández Lorena F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) C.A. Veteranos de Samil
Rello Fernández Pablo F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) C.A. Veteranos de Samil
Durán Alvarez Hugo F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) C.A. Veteranos de Samil
Fernández Cerzón Daniel F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) C.A. Veteranos de Samil
Suárez Martínez Manuel F-4 M-4 1958 ou anteriores C.A. Veteranos de Samil
Alonso Insua Alberto F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Alejandro Gomez
Feijoo Suárez Marcos F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Chuzas Olimpicos
Rivera Vázquez Noelia F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Agrupación Viguesa de Atletismo
González García Luis F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Independiente
Barbosa Pedro F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Individual
Martínez Dobalo David F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Kilianos
García Malga Ramón F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Athletics fisioterapia San Lázaro
Navia iglesias Ruben F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) .
Armada Díaz Jacobo F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Teixugos
Armada Díaz Antonio F-0 M-0 Entre 1999 -2006( ambos os incluídos) Teixugos
Gómez lopez Pablo F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Los insens@tos
Pérez Rodríguez Luz F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Curruncho dos Titos
Pérez Alonso Cristina F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) CARMA MARISQUEIRO
Ortiz Cidre guillermojose.ortiz@outlook.es F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Independiente
martinez gomez Francisco F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) galleuska korrikolari elkartea
Mallo Marcos Alberto F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) No
Reigada Quintela Fernando F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) CHUZAS OLIMPICOS
Muñiz Noya Marcos F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) CHUZAS OLIMPICOS
Pino magallanes Miguel F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) NANDO
Martínez Villarroel Benjamín F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) R&K PROJECT
Raña Gregorio Xan F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) C.a.r. Marisqueiro
Gonzalez Mera Regina F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) maisqueauga
vazquez mayo monica F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) MAIS QUE AUGA
SANMARTIN GONZALEZ VICTORIANO F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) MAIS QUE AUGA
Abalde Covelo Ivan F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Sin equipo
Portela fernandez luis portela fernandez F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Mais que agua
GoDa SeBaS F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) c.c.Ria de Vigo
Vázquez Fernández Jorge F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Ninguno
Bernardez Rodriguez Dario F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Cibus
Comesaña Chavert Dario F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Athletics Fisioterapia San Lazaro
RODRIGUEZ IGLESIAS ANA F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) MAIS QUE AUGA
Vergara Villada Andrea F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) -
Villar Álvarez Enrique F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) NO
Saló Benito Javier F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Independiente
Paz González Juan Carlos F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) C.A.R. MARISQUEIRO
Rodríguez Alonso José Eduardo F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) No
Lopez Ramos Luis F-4 M-4 1958 ou anteriores Runytri
Comesaña Souto Beatriz F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) C.A. Veteranos de Samil
López Carballo Álex F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Sin equipo
Calviño Cancela Carola F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Sin equipo
Davila Bugarin Salvador F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Independiente
Alonso Bastos Luis F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Independiente
Vieito Quintas Berto F-4 M-4 1958 ou anteriores Independiente
Barreiro Hugo F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Barreiro
Garcia Costas Federico Amando F-4 M-4 1958 ou anteriores C.A.R.marisqueiro
Prieto Morais Pili F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Tnt Gherrilleiros
Sánchez Otero Oswaldo F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Tnt gherrilleiros
Dopazo louzan Javier F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Run Pontevedra
Fernández Pascual Erica F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Femenino
Gándara Cortés Juan Daniel F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Masculino
Alonso Conde Javier F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) BTX RUNNING TEAM
VILABOA MARTINEZ JUAN MANUEL F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) NINGUN
Samoelle Abalde Oscar F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) X
Regueira Castro Daniel F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) X
Rey Costa MIGUEL ANGEL F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Beer Runners Vigo
Alonso García Ana F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Athletics fisioterapia San Lázaro
Vázquez Vidal Antonio F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) No
Alonso Estevez Pablo F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Castrelos 20:30
Diéguez Pazó Emilio F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) BEER RUNNERS VIGO
Paz Rodriguez Juan F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Castrelos 20:30
Fernández Pascual Adrián F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Club deportivo Delikia
Lopez Alvarez Jose F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Castrelos 20:30
cancelas vazquez Eloy F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Libre
Carrera Vázquez Susana F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) no tengo
Froiz Lareu Andres F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) TNT Gherrilleiros
Bao dafonte NATALIA F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Erun365
Rey González Roberto F-4 M-4 1958 ou anteriores Castrelos 20:30
RODRÍGUEZ BOLÍBAR ERNESTO F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) CASTRELOS 20:30
Piñeiro Rodríguez Carlos F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Club Triatlon Cidade de Lugo Fluvial
Lemat Cabral María Belén F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Club Triatlon Cidade de Lugo Fluvial
Costa Pazo Artur F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Vigo Entrena
Morais de la iglesia Jose Manuel F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Club Atletismo Porriño
FUERTES SAAVEDRA ANTONIO F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) REAL CLUB CELTA VIGO
Rodriguez Gonzalez Maria Isabel F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) -
SANMARTIN GARCIA Banesa F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Sin equipo
VIDEIRA CORREA ALBERTO F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) INDIVIDUAL
Barter Sarah F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) NA
Reboreda Graña Amador F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Pinarium
Táboas Carrera Irene F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Atletismo Porriño
de la fuente santos jorge F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) independiente
VILLARONGA ARTEAGA LOURDES F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) independiente
Collazo Barreras Germán F-4 M-4 1958 ou anteriores Ninguno
Perez carballo Jose manuel F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) CARMA marisquero
Benatti Gustavo Eduardo F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Corredores Festeiros
Riveiro Rodríguez Arlindo F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Castrelos 20:30
Martínez Vidal Mirian F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) C.A.R. Marisqueiro
Fernández Abalde Felix F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Independiente
Táboas Carrera Ismael F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Atletismo Porriño
Carrera Soutelo Josefa F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) Talleres Eauto
Pacheco Martinez Víctor Hugo F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) 3&run by Pedro Nimo
Rodríguez Álvarez Diego F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Rungalicia-Intersport
Armada Díaz Juan José F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Teixugos
Sánchez Gestido Ceferino F-4 M-4 1958 ou anteriores C.A. Veteranos de Samil
Bolas Cabaleiro Xose Manuel F-3 M-3 Entre 1959-1968 (ambos os incluídos) independiente
Rodriguez Gallego Alberto Jose F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Independiente
Comesaña Carlos F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) -
Dominguez fernandez Simon F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) No
Pereira salgueiro Ramón F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) Lodeiros
Urbano Jorge F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) Clube Atletismo Burela
GANDARA BOUZA Alejandro F-2 M-2 Entre 1969-1978 (ambos os incluídos) CASTRELOS 20:30
López Garrido David F-1 M-1 Entre 1979-1998 (ambos os incluídos) San Xoán Do Monte

Inscripción

  • Fecha límite
    07 d
    07 h
    46 m
    1 s
    Distancia: 10 kilómetros
    Fecha límite
    07 d
    07 h
    46 m
    1 s
    Distancia: 5 Kilómetros